Daňové poradenství a vedení učetnictví Uherské hradiště | Zasílání faktur v PDF e-mailem
Daňové poradenství a vedení účetnictví Uherské Hradiště, mzdy personalistika, zakládání společností s.r.o., přiznání k dani DPH, daně z příjmů, likvidace společností, návrhy na konkurs
daně, daňové přiznání, daň z příjmů fyzických osob, daň z příjmů právnických osob, silniční daň, účetnictví, daňová evidence, DPH, daň z přidané hodnoty, mzdy, zakládání společností, ready made společnosti, prodej společnosti, s.r.o., souhrnné hlášení, přenesení daňové povinnosti, daně v pohodě, online účetnictví, pohoda, externí účetnictví, přehledy OSSZ, přehledy ZP, zastupování při kontrole, insolvence, konkurs, konkurz, osobní bankroty, insolvenční správce, likvidace, likvidace obchodních společností, optimalizace daně, účetní závěrky, rozvaha, výsledovka, daňová přiznání, plátci daně, plátce DPH, registrace DPH, založení firmy, srážková daň, mzdová agenda, OSVČ, právnická osoba, fyzická osoba, DIČ, IČ, akciová společnost, nezisková organizace, spolek, společnost s ručením omezeným, danevpohode.eu, danevpohode.cz, rekonstrukce účetnictví, zákon o účetnictví, daňový řád, zákon o dani z příjmů, paušál, daňové přiznání paušálem, roční závěrka, jednoduché účetnictví, podvojné účetnictví, daňová kancelář, účetní kancelář, Uherské Hradiště, zlínský kraj, program POHODA, software pohoda, sociální pojištění, zdravotní pojištění, účetní firma, daň, účto
15700
single,single-post,postid-15700,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive
Table mirror is replica watches a single-sided anti-reflective scratch-resistant sapphire crystal glass material, with black steel polished bezel, marked with a white speedometer scale, this sports uk replica watches in the design is more conspicuous is the replica watches uk dial yellow "35 The color of the digital dial and strap, the number is Munro lucky number, the swiss replica watches strap is dark red, and the overall visual effect is full of vitality.
 

Zasílání faktur v PDF e-mailem

Zasílání faktur v PDF e-mailem

Poslední dobou je na mně směřováno hodně dotazů ohledně platnosti a průkaznosti faktur zaslaných dodavatem e-mailem v PDF formátu, kdy faktura není zaslaná klasicky poštou.

Jak to tedy je s doručením faktury v PDF e-mailem ?

  • Tento způsob doručení faktury je uznatelný, odběratel si ji sám vytiskne. Faktura v takovém případě nemusí být opatřena razítkem a podpisem dodavatele. Pro prokázání je dobré si vytisknout a k faktuře přiložit samotný e-mail, v kterém je doručena pdf příloha. Tyto doklady pak předat k zaúčtování.
  • Tzv. bezpapírovou fakturaci používá řada velkých firem. Finanční úřady musí akceptovat tento způsob fakturace. Mohou Vás však vyzvat k doložení originálu. Ale od roku 2016 se domnívám, že se tak nebude dít, jelikož správce daně má při své kontrolní činnosti k dispozici kontrolní hlášení a tudíž dostatek informací ke křížové kontrole.

Je zapotřebí nějakého souhlasu osoby, které zasílám e-mailem fakturu v návaznosti na zákon o DPH ?

  • Nejedná se o vystavení dokladu v elektronické podobě, proto není třeba souhlasu osoby, pro kterou se uskutečňuje zdanitelné plnění (dle § 26 odst.4 ZDPH).

Co když firma požaduje doručit fakturu v tištěné podobě ?

  • Jsou firmy, které trvají na doručení faktury v papírové formě s razítkem a podpisem. Vše je na vzájemné dohodě dodavatele a odběratele.
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.